"Včely to ví nejlépe...."

Jak začít včelařit?

01.01.2016 16:11

Tu otázku si asi logicky položí každý kdo se o tento nádherný a pro většinu lidí celoživotní koníček začne zajímat. V dnešní době pochopitelně očekáváme, že veškeré informace lze najít na netu. Stránek o včelaření je opravdu nepřeberné množství, ale nějakou formu poradenství pro začátečníky v kostce lze najít jen obtížně. V tištěné podobě bývají „rady pro začínající“ zveřejňovány ve včelařských časopisech, ale ty jsou pro neregistrované včelaře z nepochopitelných důvodů nedostupné (časopis Včelařství). I z tohoto důvodu bych chtěl na těchto stránkách začátečníkům trochu pomoci a ušetřil jim často zbytečné starosti a zklamání, které by je mohli odradit….;-)

Nebudu jako ostatní psát klasický návod podle včelařského kalendáře. Chtěl bych spíše začátečníka provést „step by step“ úspěšným založením vlastního chovu od legislativních požadavků až po výběr a osazení úlu. Každý i malý úspěšný krůček samostatné včelařské praxe člověka nabudí a dá mu elán pro věci příští. Osobně nikdy nezapomenu na opojný pocit vítězství, když jsem po několika nezdařených pokusech  nalarvil a následně odchoval své první matky.

Samozřejmě bych rád psal příspěvky pravidelně. Bohužel však jako zaměstnaný člověk nemohu toto přislíbit. Ale budu se snažit…....

 

 

Zpět

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons nahid-v  vcelarstvitasovice© 2015 Všechna práva vyhrazena.